Okolo Slovenska za 8 dní + VIDEO

Autor: David Haring | 16.9.2018 o 13:07 | (upravené 16.9.2018 o 13:22) Karma článku: 5,60 | Prečítané:  2772x

Rok čo rok sme absolvovali dovolenku kade-tade mimo Slovenska, ale tento rok sme sa rozhodli, že nebudeme nikam utekať a spoznáme krásu našej vlasti.

DEŇ 1

Z Dolných Vesteníc sme vyrazili skoro ráno do obce Čičmany. Po asi hodinovej zastávke sme išli na Zrakovú pyramídu, odkiaľ je krásny výhľad na Súľovské skaly. Potom sme pokračovali k Šútovskému vodopádu, ktorý sme dovŕšili asi po hodinovej prechádzke. Ďalej sme sa vybrali smerom do Tatranskej Lomnice, ale ešte sme si odskočili mrknúť jedným očkom na dominantu Oravy – Oravský hrad. Veď tú by sme si nedovolili vynechať! Okolo 22.00 sme prišli do spomínaného cieľa, kde sme sa museli dobre vyspať na túru v nasledujúci deň.

Dedinka Čičmany

Výhľad zo Zrakovej pyramídy

Šútovský vodopád

Azúrové Šútovské jazero

Majestátny Oravský hrad

 

DEŇ 2

Budík nás zobudil o 4:00 ráno a vybrali sme sa zdolať jeden z najznámejších slovenských štítov – Kriváň. Túru sme začali o 5:00 ráno z Troch Studničiek. Po ceste na vrchol sme stretli len zopár ľudí, takže sme si prírodu mohli vychutnať v plnej kráse. Po 2,5 hodinách sme sa dostali na Rázcestie pod Kriváňom, odkiaľ začala skutočná makačka. V niektorých úsekoch sme išli dokonca po štvornožky. Keď sme dovŕšili vrchol, naskytol sa nám nádherný výhľad na okolité štíty. Po ceste dole sme už stretli obrovské množstvo turistov, tak sme boli šťastní, že sme si privstali a domov sme si odniesli nerušený zážitok z Tatranskej prírody. Náš deň sme zakončili tradičnými bryndzovými haluškami.

Výhľad z Kriváňa

Vrchol Kriváňa

Krásna príroda pod Kriváňom

 

DEŇ 3

Aký by to bol výlet vo Vysokých Tatrách, keby sa nepoprechádzame okolo Štrbského plesa! Po príjemnej prechádzke sme mali naplánovaný výlet lanovkou na Lomnický štít. Pre silný vietor však nanešťastie lanovky nepremávali, a tak sme museli naše plány zmeniť. Rozhodli sme sa ísť na Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza neďaleko – v Bachledovej doline. Pohľad na preplnené parkovisko už naznačoval, že je to veľmi navštevované miesto. Cesta k vyhliadke trvá peši takmer hodinku a určite odporúčame turistické topánky. Naše pocity boli zmiešané, pretože je to dobrý projekt z úžasným výhľadom do širokého okolia, ale stavebné práce pri vyhliadke narúšajú celkový dojem. Potom nasledovala zastávka v Ždiari, a tým sme ukončili náš deň.

Štrbské pleso

Chodník korunami stromov

Oddych v Ždiari

 

DEŇ 4

Vybrali sme sa do Červeného Kláštora, absolvovať známu pltnícku trasu po Dunajci. Bolo to veľmi príjemné a plnými dúškami sme si vychutnali krásu Pieninského národného parku. Po skončení plavby sme mali 3 možnosti, ako ísť naspäť: autobus, bicykle alebo peši. Keďže sme tam boli skoro ráno, mali sme čas na 10 km prechádzku, v rámci ktorej sme videli aj Červený Kláštor. Potom sme sa presunuli do Bardejova, kde nás očarilo známe historické centrum. Čo nás ale zarazilo, bola opustená a zneprístupnená kalvária, ktorá sa týčila nad mestom.

Dunajec a v pozadí známe Tri Koruny na poľskej strane

Bardejovské námestie

 

DEŇ 5

Tento deň sme sa rozhodli spoznať dve veľké mestá na východe – Prešov a Košice. Pozreli sme hlavné pamiatky, no nečakali sme, že sa vybavíme tak skoro. Preto sme sa rozhodli zavítať do Levoče, kde sa nachádza svetoznámy drevený oltár z dielne Majstra Pavla. Po ceste sme sa nečakane zastavili v dedine Klukňava, kde sme prešli cez drevený most z 19. storočia. Náš historický deň sme zavŕšili návštevou dominanty východu – Spišským hradom. Na druhý deň sme mali v pláne ísť na túru do Slovenského raja, a preto sme sa rozhodli, že prespíme v jeho blízkosti v aute, nech máme poriadny zážitok.

Ranný Prešov

Katedrála sv. Alžbety v Košiciach

Starodávny drevený most

Spišský hrad

 

DEŇ 6

Ráno sme si privstali, aby sme sa vyhli návalu turistov na známom turistickom chodníku – Suchá Belá. Po skončení túry sme zašli do Dobšinskej ľadovej jaskyne a odtiaľ k Chmarošskému viaduktu pri Telgárte. Náš dlhý deň sme ukončili v Banskej Bystrici potulkami po centre mesta.

Suchá Belá, Slovenský raj

Dobšinská ľadová jaskyňa

Chmarošský viadukt

Podvečerná vežatá Banská Bystrica

Múzeum SNP v Banskej Bystrici

 

DEŇ 7

Východ slnka sme už privítali v Banskej Štiavnici pri kalvárii. Onedlho sme už cestovali k Dražovskému kostolíku, odkiaľ sme mali krásny výhľad na okolie Nitry. Dočítali sme sa, že aj v Komárne je čo vidieť a tak náš ďalší stop bol v tomto malom meste, kde nás najviac očarilo Nádvorie Európy. Aký by to bol výlet po Slovensku, keby obídeme jeho hlavné mesto! A preto sme strávili príjemný večer obzeraním si jeho dominánt.

Kalvária týčiaca sa nad Banskou Štiavnicou (dron)

Dražovský kostolík

Architektonicky zaujímavé Nádvorie Európy v Komárne

Bratislava z vtáčej perspektívy

Slavín v Bratislave

 

DEŇ 8

Náš posledný deň okolo Slovenska sme odštartovali v svetoznámych kúpeľoch Piešťany. Po obhliadke a chutnom obede sme išli k najväčšej pýche Slovenska, a to Bojnickému zámku. Zastavili sme sa ešte na novootvorenej vyhliadke a rozhliadli sa na veľkú časť Hornej Nitry. Tak sme ukončili našu dovolenku okolo Slovenska.

Bojnický zámok z drona

Vyhliadka nad Bojnicami z drona

My - plní zážitkov a šťastní, že sme precestovali naše krásne Slovensko

 

VIDEO ZO SPOMÍNANÉHO VÝLETU

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Majský je vraj nevládny, denníku SME však z nemocničného lôžka zdvihol

Odsúdeného podnikateľa našli v pražskej psychiatrickej nemocnici.

Komentár Petra Schutza

Vyvolení a lúzer - Matovičov klinický prípad autentickej paranoje

Matovič ohýba realitu.


Už ste čítali?